Bussveien Forus - manuell dirigering og trafikkomlegging uke 27

Fra og med mandag 30. juni til og med onsdag 2. juli skal de tre rundkjøringene i Bussveiprosjektet mellom Nådlandsbråtet og Hans og Grete stien på Forus øst asfalteres. Da blir det manuell dirigering i rundkjøringene og omlegging av trafikken i området.

Oversiktskart over dew tre rundkjøringene som skal asfalteres - Klikk for stort bildeDette er de tre rundkjøringene som skal asfalteres på Forus øst i uke 27.

Det tar én dag å asfaltere hver av rundkjøringene.

Arbeidet utføres på dagtid og starter tidligst kl 08.30. Arbeidet fortsetter ut dagen til rundkjøringen er ferdig asfaltert.

Mens arbeidet pågår må trafikanter dessverre forvente noe tregere trafikkflyt i området. Vi oppfordrer de som kan til å velge andre kjøreruter og ellers beregne god tid om en må kjøre gjennom området disse tre dagene.

Når asfalteres rundkjøringene?

Mandag 30. juni – Forusbeen Vest

Oversiktkart over asfalteringen i rundkjøringer på Fours øst - Klikk for stort bilde

Forusbeen er stengt fra fylkesvei 44 og frem til rundkjøringen inn til Nådlandsbråtet/Bjødnabeen. 

Tirsdag 1. juli – Forusbeen Øst

Oversiktkart over asfalteringen i rundkjøringer på Fours øst - Klikk for stort bilde

Forusbeen øst stenges fra fylkesvei 44 og frem til rundkjøringen inn til Obs Bygg Forus. Skal man til butikkene og bedriftene på andre siden av rundkjøringen må man kjøre inn via Gamle Forusvei.

Onsdag 2. juli – Løwenstrasse

Oversiktkart over asfalteringen i rundkjøringer på Fours øst - Klikk for stort bilde

Løwenstrasse stenges fra fylkesvei 44 og frem til innkjøring til Torvmyrå. Midtbergmyrå åpnes for biltrafikk denne dagen.