Fra og med mandag 14. april til og med onsdag 16. april skal vi asfaltere siste lag med asfalt (slitelag) i tre av veiarmene inn i Karusellkrysset på Jåttå. Vi skal også asfaltere i krysset Boganesveien/Gauselvågen. Arbeidet starter opp kl. 07.00 og vil pågå utover kvelden, senest frem til kl. 21.00.
Noen steder vil vi ha mulighet til å ha åpent kjørefelt i begge retninger, andre steder blir det manuell dirigering med kun et kjørefelt åpent. Vi har trafikkvakter plassert ut flere steder, som viser vei. Kjørende må belage seg på tregere trafikkflyt under arbeidene, samt periodevis korte stopp. Vi anbefaler kjørende å beregne noe lenger kjøretid enn normalt, hvis man skal ut å kjøre i området. Arbeidet er væravhengig og blir utsatt ved mye regn.
Gående og syklende vil ikke bli berørt av arbeidet.
Arbeidet gjennomfører vi i påskeuken, da det er forventet mindre trafikk enn normalt.
Bildet viser tiltenkt rekkefølge på arbeidet.Starter å asfaltere i sørgående veiarm mot Gausel
Mandag den 14. april starter vi å asfaltere sørgående veiarm fra Karusellkrysset mot Gausel. All trafikk vil da ledes over i veiarmen nærmest Jåttå videregående skole. Selve rundkjøringen i Karusellkrysset er ferdig asfaltert. Når sørgående veiarm er ferdig asfaltert, vil vi asfaltere nordgående veiarm. Da snur vi om på kjøremønsteret. Vi forventer at begge veiarmene er ferdig asfaltert i løpet av dagen. Periodevis vil kjørende bli ledet over i Bussveien.
Tirsdag den 15. april asfalterer vi veiarmen fra Diagonalen og videre inn i Karusellkrysset. Også dette arbeidet forventer vi tar en arbeidsdag. Det er smalt på deler av denne strekningen, og manuell dirigering vil tas i bruk, hovedsakelig når vi asfalterer området på Diagonalen, utenfor Karusellkrysset.
Onsdag den 16. april asfalterer vi sideveiene inn Austtunveien og Gauselvågen.
Vi tar forbehold om at mindre endringer kan forekomme og at rekkefølgen på arbeidet kan tilpasses.
Adkomst til Austtunveien og Gauselvågen
Tilkomst til Austtunveien og Gauselvågen vil holdes åpent mens asfaltering pågår. Det må påregnes kortvarige stopp, samt manuell dirigering. I Boganesveien er det smalt, og det vil ikke være mulig å holde vanlig kjørefelt åpent mens vi asfalterer. Trafikken vil da ledes over i Bussveien. Periodevis vil det også kun være mulig å kjøre inn og ut Austtunveien og Gauselvågen enten høyre av/på eller venstre av/på. Det innebærer at man må snu i nærmeste rundkjøring, enten i Karusellkrysset, eller ved Eikesetveien hvis man skal motsatt vei. Vi har trafikkvakter i området som viser vei underveis.
Bildet viser eksempel på mulig trafikkendring ved asfaltering.Adkomst til Gamle Eikesetveien
Asfaltering medfører at sørgående trafikk må kjøre i Bussveien fra krysset Boganesveien/Gauselvågen. Kjørende som skal til Gamle Eikesetveien eller øvrige boliger som har adkomst på vestsiden av Boganesveien, kan kjøre av Bussveien like før Gamle Eikesetveien. Vi har trafikkvakter i området som viser vei. Kjørende som skal ut fra Gamle Eikesetvei kjører som vanlig til høyre i vanlig kjørebane.
Bildet viser endring når vi asfalterer.Adkomst til boliger på østsiden av Boganesveien, mellom Teglverksbakken og Gauselvågen
Asfaltering medfører at nordgående trafikk må kjøre i Bussveien fra Gausel sentrum, like ved Teglverksbakken. Kjørende som skal til eiendommer som har direkte adkomst på østsiden av Boganesveien, kan kjøre i vanlig kjørefelt. Vi har trafikkvakter i området som viser vei. Kjørende som skal ut fra boliger på østsiden av Boganesveien kjører som vanlig til høyre i vanlig kjørebane og ledes videre over i Bussveien.
Bildet viser kjøremønster for nordgående trafikk mot Gauselvågen.